عکس های دیده نشده از جنگ جهانی اول,عکس های دیده نشده از جنگ جهانی اول,آلبوم دیده ‎نشده از جنگ‌جهانی‌ اول,عکس های جنگ جهانی اول,مهمترین صحنه جنگ جهانی اول,عکس ها از زاویه جبهه فرانسه,تاریخ و تمدن,ایران مطلب

آلبوم منتشر نشده ای از عکس های جنگ جهانی اول که در دست ارتش فرانسه بود منتشر شد.

در ماه اوت 1914 م جنگ عظیمی در اروپا بین آلمان، رهبر دول محور و نیروهای متفقین به رهبری فرانسه و بریتانیا درگرفت که تا چهار سال بطول انجامید و نزدیک به 10 میلیون نفر را به کام مرگ فرستاد.

مورخان می گویند مهمترین صحنه جنگ جهانی اول در اروپا در فرانسه رقم خورد؛ در آنجا آلمانی‌ها از خاک بلژیک گذشتند و به فرانسه حمله کردند. برنامه آلمان این بود که پس از تصرف فرانسه به سمت روسیه رفته و آن را نیز به اشغال خود در آورد. پس از آن آلمان سه مرتبه برای تصرف فرانسه تلاش کرد و در مقابل قوای متفقین کلیه مستعمره های آلمان را در افریقا و خاور دور به تصرف درآوردند.

شکست نهایی آلمان‌ها اما در 1918 در نتیجه حملات متفقین، به رهبری "مارشال فوش" فرانسوی صورت گرفت و آلمان ناچار ترک مخاصمه را خواهان شد و جنگ جهانی اول به پایان رسید.

در همین رابطه به تازه‌گی ارتش فرانسه بیش از صدها عکس از جنگ جهانی اول منتشر کرده است که تاکنون نه منتشر و نه دیده شده است؛ عمدتا این عکس ها از زاویه جبهه فرانسه در جنگ جهانی اول هستند. این مجموعه را بخش عکس خبرگزاری رویترز روی سایت خود قرار داده است.
عکس های دیده نشده از جنگ جهانی اول,آلبوم دیده ‎نشده از جنگ‌جهانی‌ اول,عکس های جنگ جهانی اول,مهمترین صحنه جنگ جهانی اول,عکس ها از زاویه جبهه فرانسه,تاریخ و تمدن
منبع : فرارو

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه