كنعان امیر اوغلو،امیر اوغلو،تلویزیون تركیه،گرگ و میش،سینما و تئاتر كنعان امیرزعلی اوغلو یكی از مشهورترین و پرطرفدارترین بازیگران سینما و تلویزیون تركیه است و شاید

کنعان امیرزعلی اوغلو یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین بازیگران سینما و تلویزیون ترکیه است و شاید بتوان او را بزرگ‌ترین سوپراستار حال حاضر سینمای ترکیه لقب داد. این بازیگر قد بلند و متناسب 190 سانتی‌متری با بازی در چند سریال و فیلم پرطرفدار مثل «گرگ و میش»، «دل دیوانه»، «زندگی تلخ» و «آدم اهل دعوا» به یکی از پرطرفدارترین بازیگران ترکیه تبدیل شد و بازی او در سریال پرطرفدار «ایزل» توانست شهرت و محبوبیتی فراتر از تصور برایش به ارمغان آورد. او پیش از بازیگری مدل لباس بود که توانست به‌عنوان بهترین مدل ترکیه در مسابقات جهانی بهترین مدل‌های لباس شرکت کند و موفق شد عنوان بهترین مدل دنیا را از آن خود کند. گفت‌وگویی که از او می‌خوانید از مجموعه چند گفت‌وگوی او دست‌چین شده است.

در روستای اوچن در استان آنکارا بزرگ شدم. آنجا 30 خانواده زندگی می‌کردند. من تا 12سالگی با پدرومادر و خواهر و برادرم آنجا زندگی کردم. روستای ما با روستاهای دیگر فرق داشت. مادر من مهندس مکانیک بود. بیشتر جوانان روستا هم تحصیلات دانشگاهی داشتند. در فامیل امیرزعلی اوغلو افراد تحصیلکرده زیادی وجود دارند. پدرم همیشه می‌گفت: «حتی اگر می‌خواهی کشاورزی کنی، باید کشاورزی باشی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده.» من هم به دانشگاه رفتم.

كنعان امیر اوغلو،امیر اوغلو،تلویزیون تركیه،گرگ و میش،سینما و تئاتر

می‌خواهم استراحت کنم

برای بازی در سریال ایزل سخت کار کردم. کار در سریال ایزل اصلا راحت نبود. راستش را بخواهید، سخت‌ترین و چالش‌برانگیزترین فیلم یا سریالی بود که تا به حال بازی کرده بودم. در نتیجه بعد از خاتمه سریال تصمیم گرفتم یک سال استراحت کرده و کمی برای خودم و خانواده‌ام وقت بگذارم. در سریال ایزل گاهی پیش می‌آمد که مجبور باشیم، 36 ساعت مداوم کار کنیم. وقتی تازه رفته بودم سر این کار همه به من می‌گفتند سر یک هفته از پا در می‌آیی. مهم‌ترین نکته در سریال‌های تلویزیونی این است که سر وقت، کار آماده باشد. بنابراین فشردگی کار بسیار زیاد بود. فکر می‌کنم به این یک سال استراحت نیاز دارم. قبلا مادرم می‌گفت: «خدایا به پسرم سلامت بده!» از وقتی کار بازیگری را شروع کردم مادرم می‌گوید: «خدایا کمک کن پسرم دیوانه نشود.» شغل من باعث شده دعاهای مادرم عوض شود.

كنعان امیر اوغلو،امیر اوغلو،تلویزیون تركیه،گرگ و میش،سینما و تئاتر

بازیگر را با یک نقش می‌شناسند

یک مشکل بزرگ در ترکیه این است که متاسفانه بازیگر را فقط با یک نقش مهمش می‌شناسند و همیشه توقع دارند او همان نقش و تیپ را بازی کند. دست‌کم بخش زیادی از مردم ترکیه اینطور فکر می‌کنند. این اصلا کار صحیحی نیست. به‌نظرم یک جور بی‌احترامی به توان بازیگر و اصلا شغل بازیگری است. به‌همین دلیل همیشه سعی کرده‌ام نقش‌های متفاوتی بازی کنم. مثلا وقتی با بازی در سریال «دلی یوررک» معروف شدم، برای سریال گرگ و میش نقشی را بازی کردم که کاملا با آن شخصیت فرق داشت. همه از این کار من تعجب کردند و حتی گفتند شمایلت را خراب کردی اما معتقدم یک بازیگر باید در نقش‌های متفاوت بازی کند نه اینکه در یک نقش کلیشه شود.

كنعان امیر اوغلو،امیر اوغلو،تلویزیون تركیه،گرگ و میش،سینما و تئاتر

از مدلینگ تا بازیگری


همیشه دوست داشتم بازیگر شوم. قبل از بازیگری کار مدلینگ لباس انجام می‌دادم اما حالا دیگر فقط به بازیگری فکر می‌کنم. گرچه در مدلینگ موفق بودم اما همیشه علاقه اصلی‌ام بازیگری بود. خوشحالی واقعی برای من زمانی است که کار بازیگری انجام می‌دهم. البته پدرم می‌خواست مهندس مکانیک شوم اما حالا از اینکه بازیگر هستم، خوشحال است. پدرم همیشه می‌خواست به دانشگاه بروم.

به‌خودم اهمیت می‌دهم

به‌خودم اهمیت می‌دهم و حواسم به تناسب‌اندامم هست. خوشبختانه از شرایط بدنی‌ام خیلی راضی‌ام. مراقب خورد و خوراکم هم هستم اما راستش اصلا سبزی دوست ندارم و نمی‌خورم. برعکس عاشق گوشت قرمز هستم اما سعی می‌کنم بیش از حد متعادل گوشت قرمز نخورم. همیشه صبحانه می‌خورم و خوردن عسل موقع صبحانه را خیلی دوست دارم. تقریبا هر روز صبح عسل می‌خورم. در ضمن به چای هم علاقه زیادی دارم. برای ریلکسیشن هم به تعطیلات می‌روم. تصور خیلی‌ها از تعطیلات رفتن به دریاست اما من غیر از دریا عاشق کوه و جنگل هم هستم. من عاشق طبیعتم. عاشق این هستم که طبیعت را تماشا کنم. عاشق اینم که جایی بنشینم و طلوع و غروب خورشید را ببینم. از زندگی شبانه و شب‌زنده‌داری بدم می‌آید. هر موقع هم وقت داشته باشم، کتاب می‌خوانم یا موسیقی گوش می‌کنم.

كنعان امیر اوغلو،امیر اوغلو،تلویزیون تركیه،گرگ و میش،سینما و تئاتر

اهمیت انگیزه

برای یک بازیگر داشتن انگیزه بسیار مهم است. اگر یک بازیگر انگیزه نداشته باشد دیگر بازی نمی‌کند. بگذارید مثال بزنم. برای بازی در یکی از نقش‌هایم باید کاملا خودم را آماده می‌کردم. باید نقش یک آدم بزن بهادر و ورزشکار را بازی می‌کردم. بنابراین رفتم باشگاه و تمرینات سختی را شروع کردم. زمانی‌که فیلمبرداری شروع شد، کاملا آماده بودم. وقتی شما کارتان را دوست داشته باشید به همه جنبه‌های آن اهمیت می‌دهید و تمام زندگی‌تان حول همین محور شکل می‌گیرد. مجبورید خیلی چیزها را رعایت کنید. مجبور هستید فلان غذایی را که دوست دارید، نخورید چون وزنتان بالا می‌رود و تناسب‌اندام‌تان به‌هم می‌خورد، مجبورید به‌طور منظم ورزش کنید، مجبورید خیلی کارها را انجام بدهید و خیلی کارها را نه...

مجله زندگی ایده آل
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه