شبکه نسیم, شبکه نشاط و سرگرمی, شبکه ای برای نشاط, نسیم, شبکه شماره بیست, لوگوی شبکه نسیم, برنامه های شبکه نسیم, شبکه های دیجیتالی, مدیر شبکه نسیم, سینما, تلویزیون, ایران مطلب

شبکه شماره بیست. شبکه ای برای نشاط و سرگرمی. شبکه ای که سال هاست جای خالی آن بین کانال های تلویزیونی احساس می شود و بالاخره از ساعت 5 عصر 17 اردیبهشت ماه پس از ماه ها پخش آزمایشی به طور رسمی از کردستان  و کنار دریاچه زریوار افتتاح شد.

«نسیم» در همین چند روز توانسته به انتخاب شماره یک اکثر بیننده های تلویزیونی تبدیل شود و از تلویزیون های خانه های مردم شهرها تا سوپرمارکت ها و کاسب ها را تسخیر کند. برای سردرآوردن از زیر و بم این اتفاق، سرکی در ساختمان این شبکه کشیدیم و با مدیرانش گفتگو کردیم تا از برنامه هایشان بگویند.

نام و لوگو - ن مثل ...

اسمش را از چهار کلمه گرفته اند؛ از اول کلمه های «نشاط، سرگرمی، یادها و مسابقه»؛ که البته در ظاهر سومی به دوتای دیگر و آخری به سه تای دیگر ربطی ندارد و اگر آنها را یک موضوع و تم اصلی بدانیم، آخری یکی از فرم ها و ژانرهای برنامه سازی در تلویزیون است و متفاوت از بقیه. احتمالا برای جور و تکمیل شدن یک اسم معنی دار مجبور شده اند «میم» را از مسابقه وام بگیرند.

شبکه نسیم, شبکه نشاط و سرگرمی, شبکه ای برای نشاط, نسیم, شبکه شماره بیست, لوگوی شبکه نسیم, برنامه های شبکه نسیم, شبکه های دیجیتالی, مدیر شبکه نسیم, سینما, تلویزیون

لوگوی شبکه هم به ساده ترین شکل ممکن براساس این کلمه چهار حرفی و در باکس های رنگی طراحی شده که موقت یا دائمی بودن آن هنوز معلوم نیست. لوگوهای شبکه های دیجیتالی دیگر طی یک مسابقه طراحی شدند. مثلا برای طراحی شبکه ورزش، شورای هماهنگی ورزش صداوسیما فراخوانی داد و از گرافیست ها خواست با رعایت نکات فنی و محتوایی مثل ساده و گویا بودن آرم، توجه به ورزش همگانی، قابل تشخیص و شناسایی بودن و ... نشانه این شبکه را طراحی کنند.

حتی برای نفر اول جایزه ای سه میلیون تومانی هم تدارک دید و به نفرات دوم تا دهم هم جایزه ای داد اما فعلا در حال حاضر خبری از لوگوی جدید برای شبکه نسیم نیست و دقیقا همان لوگوی ساده روزهای اول مورد استفاده قرار گرفت.

ساختمان و نیروها - یک شبکه نقلی!

بعضی شبکه های دیجیتالی تازه از راه رسیده ساختمانی مجزا دارند و در تپه های جام جم متمرکز نیستند. مثل شبکه های «آی فیلم» و «ورزش» که هر کدام ساختمانی در سعادت آباد و خیابان آفریقا دارند.

اما «نسیم» ای ها بساطشان را در همان جام جم و در کنار ساختمان سیما پهن کرده اند. یک ساختمان بسیار کوچک در کنار ساختمان سر به فلک کشیده و آجری معاونت سیما. ساختمانی که قبل از این به «سیما چوب» متعلق بوده و به ��اطر همین الان همه در و دیوارهایش چوبی هستند.

همین جای کوچک هم بین دو شبکه تقسیم شده و در واقع «نمایش» و «نسیم» در یک ساختمان کار می کنند. این ساختمان یک طبقه، یک راهروی نه چندان بلند دارد که نیروهای همه واحدهای اداری و فنی هر دو شبکه در اتاق های کوچک آن از باکس تدوین تا اتاق مدیریت مستقر شده اند. مدیران شبکه می گویند کل «نسیم» را فقط با حدود 30 نفر روی آنتن می برند!

مدیر شبکه - رئیس مشترک

شبکه نسیم هنوز مدیر مستقلی ندارد. مدیریت شبکه را فعلا «حسین کرمی» با حکم علی دارابی، معاون سیما به عهده دارد که جالب است بدانید، او همزمان مدیر شبکه نمایش هم هست. کرمی در کارنامه کاری اش سوابقی مانند مدیریت شبکه چهار و قائم مقامی را دارد.

کرمی از یاران نزدیک دارابی است و علاوه بر این سمت ها، به معاون سیما مشاوره هم می دهد. رد مشترک بودن مدیران شبکه نمایش و نسیم در فعالیت های این شبکه تازه تاسیس هم در بین آیتم های دو شبکه پیداست. مثل فراخوان مسابقه «ستاره 20» که مسابقه ای برای کشف استعدادهای بازیگری است، در وب سایت شبکه نسیم هم منتشر و به آن لینک داده شده.

وب سایت - به روز باش تا کامروا شوی

شبکه «تماشا» تقریبا یک و نیم ساله شده اما هنوز وب سایت ندارد. هنوز کسی نمی داند اگر بخواهد از کنداکتور سریال هایش باخبر شود، جز سر زدن به EPG شبکه چه راه حل دیگری دارد. نسیم اما در همین ابتدای کار رسمی اش یک وب سایت مفصل دارد که ضمن طراحی ساده و یوزر فرندلی اش، آرشیو مفصلی هم از برنامه ها و آیتم های در حال پخش در شبکه دارد.

شبکه نسیم, شبکه نشاط و سرگرمی, شبکه ای برای نشاط, نسیم, شبکه شماره بیست, لوگوی شبکه نسیم, برنامه های شبکه نسیم, شبکه های دیجیتالی, مدیر شبکه نسیم, سینما, تلویزیون

با سر زدن به نشانی tvnasim.ir می توانید به راحتی هر آیتمی که می خواهید، دسترسی داشته باشید. همه آیتم ها در دسته بندی های منظمی مثل «نسیم نما»، «نسیم شما»، «نسیم دیدنی»، «نسیم آوا» و ... هستند که هر کدام زیرشاخه های مختلفی مانند «سکانس برتر ایرانی»، «هنر دوبله»، «کافه ترانه»، «کمدی کلاسیک» و ... دارند.

حتی سوتی های تصویری تلویزیون هم در زیرشاخه «گاف شبکه ها» جمع آوری شده اند! وب سایت نسیم خلاف اکثر سایت های شبکه های دیگر به روز است و دوطرفه. مخاطبان شبکه می توانند برای شرکت در مسابقات و آیتم های برنامه ها به آن مراجعه و ثبت نام کنند. در اکثر بخش ها امکان آپلود ویدئوهای مخاطبان هم فراهم شده تا بتوانند طنزها و شوخی های تصویری خودشان را برای پخش به این شبکه بفرستند.

چهره ها - از جوان تا منصور

جواد رضویان، امسیرحسین رستمی، بهنوش بختیاری، مهران غفوریان، رامبد جوان، مرجانه گلچین، شهره لرستانی، رضا داودنژاد، سحر ولدبیگی و ... از چهره هایی بودند که در روزهای اجرای آزمایشی شبکه در آیتم های کوتاهی جلوی دوربین آمدند و وعده افتتاح رسمی شبکه را دادند. هر کدام از مردم خواستند بهترین شوخی ها و طنزهایشان را برای شبکه بفرستند و مشتری اش باشند.

این روزها هم چند چهره اسم و رسم دار مشغول تولید برنامه هایی برای نسیم هستند. رامبد جوان، منصور ضابطیان، رضا رشیدپور، بهنوش بختیاری و ... پای کار آمده اند تا هر کدام در سمت مجری، تهیه کننده و کارگردان برنامه های تولیدی شبکه باشند.

تلفن - بزنگ، بخند!

در بخش «ارتباط با ما» وب سایت شبکه نسیم یک تلفن خاص 8 رقمی قرار گرفته که کارکرد جالبی دارد. یک اپراتور گویا پاسخگوی تماس گیرنده هاست که با صدایی شبیه گوینده سابق برنامه هفت، پنج امکان را در اختیار آنها قرار می دهد.

اکثر این امکان ها در راستای رویکرد تعاملی شبکه با مخاطب هایش است. هر کدام از تماس گیرنده ها می توانند با گرفتن کد مربوطه به بخش های جالبی وصل شوند؛ مثلا با گرفتن شماره 2 می توانند به بخش «اگر هنری برای خنداندن یا استعداد خاصی دارید» بروند. یا با انتخاب شماره 5 «لطیفه یا هرگونه خاطره شیرینی» را تعریف کنند! از قرار معلوم ایمیل و سامانه پیامکی شبکه هم برقرار و فعال و شلوغ است. پای سروش رسانه به میان آمده تا شنونده های محترم بتوانند با تماس با تلفن این شبکه لطیفه هم بشنوند!

منبع : همشهری جوان
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه